Podatki. To się opłaca! Startuje 7. edycja programu edukacyjnego Finansoaktywni

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 marca 2021

Już po raz siódmy Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych do świata podatków i finansów. Tegoroczna misja programu: „Podatki. To się opłaca” ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Uczniowie poznają m.in. rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się, jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przeanalizują uchwałę budżetową swojej gminy i przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi. Dowiedzą się też, czym zajmuje się resort finansów i jaką rolę odgrywa Krajowa Administracja Skarbowa. A wszystko to na bazie atrakcyjnych, angażujących i bezpłatnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych dla nauczyciel przez specjalistów.

Aby dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz na stronie http://finansoaktywni.pl. Po jego przesłaniu zostanie udostępniony bezpłatny zestaw edukacyjny, który zawiera: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, prezentację, materiały video, plakat edukacyjny i kartę konkursową. Dla wygody nauczycieli i uczniów materiały będą dostępne online i zostały dostosowane do przeprowadzenia lekcji zdalnej.

Zachęcamy również do udziału w konkursie nawiązującym do tematu tegorocznej edycji. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów filmiku na temat podatków. Ważne, by w trwającym 3 minuty filmie nie zabrakło informacji o najważniejszych obszarach finansowanych z podatków – także tych w najbliższej okolicy oraz korzyściach płynących z płacenia podatków.

Prace konkursowe można zgłaszać do 17 maja 2021 roku przez formularz na stronie finansoaktywni.pl.

Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 10 najlepszych. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Uczniowie otrzymają nowoczesne kamery sportowe i popularne smartbandy, a nauczyciele bezprzewodowe słuchawki oraz dyski zewnętrzne. Zwycięskie zespoły zostaną zaproszone do udziału w zdalnym finale, który odbędzie się 16 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji do programu i konkursu, a także regulamin dostępne są na stronie internetowej finansoaktywni.pl.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-26 13:38:04
Data publikacji: 2021-03-26 13:39:47
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 372