XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Pielgrzymi szlak Jana Pawła II” - V Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 marca 2021

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” serdecznie zapraszają do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II” z zakresu V Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z całej Polski. Zadanie konkursowe polega na napisaniu pracy literackiej w dowolnej formie (
wiersz, opowiadanie, list, pamiętnik, reportaż, wywiad, esej) zainspirowanej słowami Ojca Świętego wygłoszonymi podczas piątej pielgrzymki do Ojczyzny. W homilii wygłoszonej 22 maja 1995 r. w Skoczowie, Jana Paweł II mówił do wiernych:

„Być człowiekiem sumienia, to znaczy przede wszystkim w każdej sytuacji swojego sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło. (…) Być człowiekiem sumienia, to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać. Być człowiekiem sumienia, to znaczy angażować się w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju, w naszych rodzinach, w społecznościach, w których żyjemy, i w całej Ojczyźnie; to znaczy także podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne; troszczyć się o dobro wspólne, nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności: Jeden drugiego brzemiona noście (Ga 6,2).”

Prace konkursowe należy przesyłać do 10 maja 2021 r.

Więcej informacjo o konkursie w załączonym Regulaminie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-25 14:56:14
Data publikacji: 2021-03-25 14:56:42
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 612