Ogólnopolski projekt edukacyjny pn. „Kampania Kolejowe ABC” – lekcje online

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 marca 2021

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Objęty został patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. W ramach „Kampanii Kolejowe ABC” został stworzony pakiet edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych uwzgledniający nowoczesne środki przekazu. Podczas zajęć dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z kolei i odpowiedniego zachowania przed przejazdami kolejowymi.

Oferta edukacyjna w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” została uzupełniona o zajęcia prowadzone w formie online. Nieodpłatne lekcje online odbywają się za pomocą ogólnodostępnej platformy internetowej Microsoft Teams, w uzgodnionych wcześniej terminach.

Podczas zajęć wykorzystywane są pomoce dydaktyczne m.in. aplikacja interaktywna czy mobilne miasteczko kolejowe. Po zakończonej lekcji każdy z uczestników otrzymuje pakiety bezpiecznego podróżnika, które wysyłane są do placówek pocztą tradycyjną.

Działania wpisują się w cele Europejskiego Roku Kolei – inicjatywę Komisji Europejskiej dotyczącą budowania świadomości społeczeństw Unii Europejskiej na temat korzyści płynących z kolei jako zrównoważonego, inteligentnego i bezpiecznego środka transportu.

Informacje dotyczące innych inicjatyw Urzędu Transportu Kolejowego można uzyskać na stronie http://www.utk.gov.pl.

Więcej informacji w załączonym Liście do dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-24 07:28:23
Data publikacji: 2021-03-24 07:29:35
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 470