Ogólnopolskie konkursy prewencyjne dla dzieci z terenów wiejskich

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 marca 2021

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza uczniów uczęszczających do szkół z terenów wiejskich do udziału w dwóch ogólnopolskich konkursach prewencyjnych, których celem jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci związanych z przebywaniem, zabawą i pracą w gospodarstwie rolnym, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na obszarach wiejskich oraz zmniejszenie liczby wypadków w rolnictwie.

XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Patronat Honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a organizacyjnie przedsięwzięcie wspierają: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa.

Adresatami Konkursu są uczniowie klas 0-VIII szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej, w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Więcej informacji na temat Konkursu znajduje się w Regulaminie.

II Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Działanie skierowane jest do dzieci w wieku 11 -14 lat. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z przebywaniem i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. W tym roku Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Nauki i Edukacji. Więcej informacji na temat Konkursu, znajdują się na stronie internetowej Kasy, pod linkiem.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-19 08:22:53
Data publikacji: 2021-03-19 08:23:26
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 863