XXI Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 marca 2021

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XXI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: plastycznej, muzycznej, fotograficznej i filmowej. W tym roku w związku z ograniczeniami wynikającymi z sytuacji pandemicznej nie będzie kategorii recytacji, zaś pozostałe kategorie odbędą się w formie on-line.

Zapraszając do udziału w tegorocznej 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego, organizatorzy zaproponowali temat: „Samotność w twórczości Zbigniewa Herberta”.

W sytuacji, w której od kilkunastu miesięcy znajduje się cały świat, tegoroczna przewodnia myśl Festiwalu nabiera nowego, ale bardzo smutnego znaczenia. Samotność stała się dziś udziałem nas wszystkich. Żyjemy w czasach „wymuszonej samotności”, dotykającej nawet tych, którzy jej do tej pory nie doświadczali. W tej nowej dla nas rzeczywistości wszyscy musimy stawić czoła wyzwaniom, które stawia na naszej drodze życie. Nie możemy jednak zapominać o drugim człowieku, pozostawiać go samotnym w obliczu strachu i lęku. To dzisiejszy egzamin człowieczeństwa.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do 25 marca 2021 r. wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://festiwal.zso1.lublin.pl, w zakładce Formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowe informacje o konkursie w załączonym poniżej Regulaminie.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-03-03 09:15:15
Data publikacji: 2021-03-03 09:15:26
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 404