Kampania społeczna „XX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 lutego 2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele
placówek oświatowych z województwa lubelskiego,

Uprzejmie informujemy, że FUNDACJA MATIO w dniach od 22 lutego do 28 lutego 2021 r. po raz dwudziesty organizuje kampanię społeczną pod nazwą „XX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”, która w całości poświęcona jest upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz możliwościach godnego i dłuższego życia z tą chorobą.

Hasło kampanii: „Chcę zdjąć maskę”.

Jednym z działań podejmowanych przez Fundację MATIO w trakcie kampanii są działania edukacyjne skierowane do szkół, przedszkoli, placówek wychowawczych.

W związku z powyższym, na stronie internetowej Fundacji znajdą Państwo materiały informacyjne, prezentację, plakaty i ulotkę (w formie elektronicznej), które mają na celu przybliżenie potrzeb i problemów z jakimi stykają się dzieci chore na mukowiscydozę, być może przebywające nawet pod opieką Państwa placówki. Prezentacja to krótka informacja o Ogólnopolskim Tygodniu Mukowiscydozy oraz o dzieciach z tą chorobą. Poznanie choroby przez społeczność szkolną w dużym stopniu ułatwi funkcjonowanie chorego dziecka i zapobiegnie wielu niepożądanym sytuacjom.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-02-23 08:00:14
Data publikacji: 2021-02-23 08:00:47
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1833