Pakiet materiałów edukacyjnych, służących przeprowadzeniu w szkołach podstawowych zajęć edukacyjnych o tematyce związanej z funkcjonowaniem i rolą psów przewodników w życiu osób niewidomych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 lutego 2021

Rządowy Programu Dostępność Plus 2018-2025 ma na celu zapewnienie osobom o szczególnych potrzebach swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym. W ramach tego projektu Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał pakiet materiałów edukacyjnych służących przeprowadzeniu w szkołach podstawowych lekcji o tematyce związanej z funkcjonowaniem i rolą psów przewodników w życiu osób niewidomych. Pokazują uczniom, na czym polega rola takiego psa, jak należy zachowywać się w jego obecności, a także przekazują wiedzę o funkcjonowaniu osób niewidomych i słabowidzących.

Przygotowane materiały są zgodne z obowiązującą podstawą programową kształcenia ogólnego i przyczyniają się do realizacji programów wychowawczo-profilaktycznych w szkołach. Każdy pakiet obejmuje poradnik dla nauczyciela, scenariusze lekcji oraz materiały dla nauczyciela – karty pracy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-02-22 10:06:01
Data publikacji: 2021-02-22 10:07:19
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 198