Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Od 15 lutego rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
12 lutego 2021

12 lutego ruszyły szczepienia nauczycieli

12 lutego br. pierwsza grupa nauczycieli uczących stacjonarnie w klasach I-III szkół podstawowych oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu zostaną zaszczepieni w wybranych szpitalach węzłowych. W bazie szczepień jest 268 tys. zgłoszeń z całego kraju. Najwięcej nauczycieli na szczepienia zgłosiło się w województwie mazowieckim – 42,5 tys.

O terminach szczepień nauczycieli po 65. roku życia Ministerstwo będzie informować w późniejszym terminie, w momencie dostawy szczepionek do Polski.

Od poniedziałku kolejna tura zapisów na szczepienia nauczycieli

Od 15 lutego br. rusza kolejna tura rejestracji nauczycieli. Na szczepienie będą mogli zgłosić się wszyscy nauczyciele zarówno edukacji przedszkolnej, jak i nauczyciele akademiccy. W tej grupie znajdą się również chętni nauczyciele (w wieku do 65 lat), którzy nie zostali zarejestrowani w I etapie przyjmowania zgłoszeń.

Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia.

Przed weekendem MEiN przekaże szczegółowe zasady zapisów na szczepienia w II turze.

Testowanie nauczycieli w szkołach podstawowych i specjalnych

7 lutego ruszyła kolejna ogólnopolska akcja testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. W czasie pierwszych dni badań przesiewowych na obecność koronawirusa wymazy pobrano od 18 744 osób. Wyniki otrzymało 15 985 z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 336 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań. Akcja testowania nauczycieli szkół potrwa do 12 lutego.

Od 14 lutego rozpoczną się testy przesiewowe dla nauczycieli przedszkoli, w tym osób zatrudnionych na stanowisku pomocy nauczyciela i pomocy wychowawcy w przedszkolach.

Badania przesiewowe nauczycieli pozwolą określić skalę ewentualnych zakażeń, a ich analiza pomoże w dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach.

Do końca lutego funkcjonowanie szkół i placówek pozostaje na tych samych zasadach

Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki poinformował o dalszych decyzjach związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki będą działały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego.

Pytania i odpowiedzi w sprawie szczepień nauczycieli na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-poniedzialku-zapisy-na-szczepienia-dla-wszystkich-nauczycieli-do-65-roku-zycia

Więcej nformacji o organizacji pracy szkół na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-02-12 19:40:18
Data publikacji: 2021-02-12 19:40:30
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 1018

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-02-15 07:40:33Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja