Ciekawa oferta UO KUL dla nauczających zdalnie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 lutego 2021

Uniwersytet Otwary KUL przygotował dla nauczycieli prowadzących zdalne nauczanie szkolenia online, które mają na celu wsparcie w realizacji tego zadania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekty psychologiczne i organizacyjne. Poniżej publikujemy list dyrektora Uniwersytetu Otwartego zawierający link do proponowanych szkoleń.


Szanowni Państwo Nauczyciele,
Drodzy Pedagodzy,

Uniwersytet Otwarty Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, realizujący od wielu lat cieszące się dużym zainteresowaniem przedsięwzięcia przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców, w związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu szkół przeniósł swoje aktywności do rzeczywistości wirtualnej.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kadry pedagogicznej oraz chcąc udzielić wsparcia w pokonywaniu trudności, z jakimi w chwili obecnej mogą się Państwo borykać, zorganizowaliśmy szkolenie online zatytułowane „Jak nauczać zdalnie i nie zwariować – czyli jak zarządzać sobą w procesie nauczania w dobie pandemii”.
Krótkie wykłady zostały przygotowane przez panią dr Małgorzatę Torój – psychologa, coacha i wykładowcę Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, specjalistę z zakresu emocji, komunikacji i motywacji.

Szkolenie składa się z 4 filmów obejmujących najważniejsze obszary pracy nad sobą:
  1. Radzenie sobie z własnymi emocjami;
  2. Organizacja pracy własnej w godzeniu ról nauczyciela i członka rodziny;
  3. Dbanie o własną kondycję fizyczną i psychiczną jako profilaktyka stresu związanego
  4. z pracą zdalną;
  5. Praca z rodzicami uczniów w dobie pandemii.
Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiałów szkoleniowych opublikowanych na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL oraz w serwisie YouTube. http://www.open.kul.pl/jak-nauczac-zdalnie-i-nie-zwariowac-czyli-jak-zarzadzac-soba-w-procesie-nauczania-w-dobie-pandemii,art_93230.html
Zachęcamy również do zapoznania się z bogatą ofertą UO skierowaną do szerszego grona odbiorców, także do najmłodszych jego słuchaczy – uczniów szkół podstawowych. Mamy nadzieje, że w najbliższym czasie możliwy będzie powrót do realizacji stacjonarnych inicjatyw, organizowanych z zachowaniem reżimu sanitarnego.
http://www.open.kul.pl/uniwersytet-otwarty,15408.html

Życzymy Państwu wielu sił i wytrwałości w wypełnianiu powołania i pokonywaniu trudności, których wszyscy doświadczamy.

Z wyrazami szacunku,

Anna Tarnowska-Waszak
Dyrektor
Uniwersytetu Otwartego KUL

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-02-02 13:06:46
Data publikacji: 2021-02-02 13:07:53
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 3396