Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

XLV Olimpiada Artystyczna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 września 2020

Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają do udziału w 45. edycji Olimpiady Artystycznej.

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy wybierają jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Zdobycie tytułu laureata lub finalisty zwalnia z egzaminu maturalnego z historii sztuki lub historii muzyki i uprawnia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe. Niezależnie od wyników konkursu Olimpiada Artystyczna to bardzo wzbogacające doświadczenie dla wszystkich jej uczestników, okazja do poszerzenia wiedzy i możliwość poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestników związane z dotarciem na etap okręgowy i centralny. Zatem każdy, kto interesuje się sztuką lub muzyką i chciałby sprawdzić swoje siły, bez przeszkód może wziąć udział w Olimpiadzie.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 12 października 2020 r.

Wszystkie informacje dotyczące 45. edycji Olimpiady Artystycznej (terminarz, regulamin, wytyczne, dane kontaktowe sekretarzy okręgowych oraz materiały pomocne dla nauczycieli i uczniów) umieszczone są na stronie: 

www.olimpiada-artystyczna.pl oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/olimpiada.artystyczna1
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-09-25 09:48:27
Data publikacji: 2020-09-25 09:48:59
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 464