Konkurs "Rok przed dyplomem"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 maja 2020

15.05.2020 r. grupa 216 uczniów klas technicznych z 28 szkół województwa lubelskiego przystąpiła do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas regionalnego etapu XIV lubelskiego międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne. Organizatorem konkursu jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.
Organizatorzy konkursu Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną etap regionalny zorganizowali w formie testu on-line. Wykorzystano funkcjonalność aplikacji Forms wchodzącej w skład Office 365 firmy Microsoft skutecznie wspomagającej zdalne nauczanie Konkurs był pierwszym konkursem zdalnym realizowanym w województwie lubelskim na skalę powyżej 200 osób.
Eliminacje konkursowe poprzedziła konferencja rozpoczynająca podczas której uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób certyfikować swoje umiejętności zawodowe i informatyczne niezbędne na rynku pracy z wykorzystaniem form pozaszkolnych.
W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło około 1319 uczniów. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 243 uczniów, 81 zespołów reprezentujących 28 szkół technicznych województwa lubelskiego, którzy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w 15 kwalifikacjach. Do konkursu przystąpiło 216 uczniów. Ukończyło test z pozytywnym rezultatem 177 uczniów co stanowi 82% uczestników. W przygotowanie uczniów do konkursu zaangażowało się około 150 nauczycieli przedmiotów zawodowych.
W etapie regionalnym konkursu wyłoniono 66 laureatów i 34 wyróżnionych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu nauczanych kwalifikacji oraz doskonalą umiejętnością stosowania technik informatycznych.
Informacje o wynikach konkursu dostępne są na stronach organizatorów
https://www.lscdn.pl/pl/konkursy/konkursy-lscdn/lublin/11764,Wyniki-pierwszego-konkursu-on-line-o-zasiegu-wojewodzkim-zwykorzystaniem-Office-.html
https://zsen.lublin.eu/pierwszy-konkurs-on-line-o-zasiegu-wojewodzkim-z-wykorzystaniem-office-365/

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-05-22 08:52:44
Data publikacji: 2020-05-22 08:53:12
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 1301