Nowa wersja poradnika "Szkoła Promująca Zdrowie"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
08 maja 2020

Przedstawiamy nową wersję poradnika "Szkoła Promująca Zdrowie". Modyfikacja wynika z reformy strukturalnej i programowej systemu edukacji w Polsce w 2017 r. W podręczniku nawiązano do wartości i filarów szkoły promującej zdrowie (SzPZ) przyjętych w Europejskiej Sieci Szkół dla Zdrowia w Europie (Schools for Health in Europe) oraz wcześniejszych polskich rozwiązań i doświadczeń opisanych w poprzednich publikacjach. Podręcznik składa się z dwóch części i Aneksu:

· W Części I przedstawiono koncepcję SzPZ, aktualny jej model i standardy. Omówiono etapy tworzenia takiej szkoły ze szczególnym uwzględnieniem planowania i ewaluacji działań. Opisano infrastrukturę dla wspierania działań szkół podejmujących realizację programu SzPZ.

· Część II zawiera narzędzia do autoewaluacji w SzPZ. Omówiono w niej zasady przeprowadzania tej ewa­luacji oraz metody oceny działań określonych w czterech standardach SzPZ i ich efektów. Zamieszczono wszystkie formularze i kwestionariusze badań oraz szczegółowe instrukcje i materiały pomocnicze.

· W Aneksie zamieszczono słownik podstawowych terminów oraz materiały, które uznano za przydatne dla osób zainteresowanych promocją zdrowia w szkole.

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-05-08 10:26:16
Data publikacji: 2020-05-08 10:36:30
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 3761