Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Koronawirus / artykuł

Spotkania informacyjne w sprawie profilaktyki zdrowotnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 marca 2020

Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, dyrektorzy wydziałów i delegatur oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Lublinie spotkali się 2 marca 2020 roku w poszczególnych powiatach naszego województwa z dyrektorami przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz przedstawicielami SANEPID-u i organów prowadzących szkoły w celu przedstawienia najważniejszych informacji dotyczących sytuacji związanej z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem.
Na spotkaniach zostały przedstawione m. in. rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa oraz informacje inspekcji sanitarnej w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia tym wirusem w Polsce.
Informacje dotyczące rekomendacji dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych oraz na stronie KO w Lublinie pod adresem www.kuratorium.lublin.pl/

Przypominamy ponadto, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:
www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch-2/

Urochomiona została ponadto infolinia Ministerstwa Zdrowia - tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2020-03-02 14:55:47
Data publikacji: 2020-03-02 14:57:28
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 1918