Szkolenie dotyczące kształcenia cudzoziemców w polskim systemie oświaty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
06 grudnia 2019

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Uprzejmie informuję, że Lubelski Urząd Wojewódzki wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie przygotował dla dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego cykl szkoleń dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce, w tym kwestii związanych z przyjęciem do szkoły oraz organizacją nauki dziecka przybywającego z zagranicy.
Szkolenia zaplanowane są na:

  • 9 grudnia 2019 roku o godzinie 10.00 i 14.00 - dla dyrektorów szkół podstawowych
  • 10 grudnia 2019 roku o godzinie 10.00 i 14.00 - dla dyrektorow szkół ponadpodstawowych

odbędą się w  Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, ul. Czechowska 15, Lublin.
W trakcie szkolenia będą Państwo mieli możliwość zapoznania się z obowiązującymi procedurami w zakresie legalnego pobytu cudzoziemców w celu podjęcia nauki na terytorium RP ze szczególnym uwzględnieniem nowelizacji przepisów prawa, rodzajów dokumentów, którymi posługują się cudzoziemcy w kontekście podejmowania nauki przez osoby małoletnie, a także obowiązującymi przepisami prawa w zakresie przyjmowania do szkół obywateli innych państw oraz organizacji nauczania. Podczas szkolenia będzie możliwość konsultacji indywidualnych sytuacji problemowych związanych z procesem dydaktycznym małoletnich cudzoziemców.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przewidziany jest udział 1 osoby ze szkoły (dyrektora lub przedstawiciela). Rejestracja uczestników poprzez formularz zgłoszeniowy w systemie gsok.

Z poważaniem
Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświat

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-12-06 09:29:58
Data publikacji: 2019-12-06 09:31:08
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 2104