„Zawodowy strzał w 10!” w powiecie zamojskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 listopada 2019

W dniu 15 listopada 2019 roku Lubelski Wicekurator Oświaty p. Piotr Szczepanik wziął udział w piątej edycji przedsięwzięcia organizowanego przez Delegaturę w Zamościu pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Tym razem szkolni doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół, uczniowie i nauczyciele spotkali się w Szczebrzeszynie, aby przyjrzeć się bliżej ofercie szkół ponadpodstawowych powiatu zamojskiego. Motywem przewodnim V edycji „Zawodowego strzału w 10!” był rozwój kształcenia zawodowego z wykorzystaniem funduszy europejskich.
Na przedsięwzięcie złożyły się dwa prowadzone równolegle moduły: zajęcia warsztatowe dla blisko 450 uczniów klas VIII powiatu zamojskiego, podczas których młodzież 45 szkół podstawowych poznawała specyfikę kształcenia w wybranych zawodach oraz konferencja dla doradców zawodowych i nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych.
Podobnie, jak w poprzednich edycjach, celem przedsięwzięcia była pomoc uczniom najstarszych klas szkół podstawowych w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz wzmacnianie prestiżu szkolnictwa branżowego.
Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: p. Tomasz Zieliński poseł na Sejm RP IX kadencji członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, p. Witold Marucha Wicestarosta Zamojski, p. Henryk Matej  Burmistrz Szczebrzeszyna, p. Alicja Ciorgoń z Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, p. Anna Kułaj - doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu, p. Artur Gontarz Kierownik Zamojskiego Oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, p. Joanna Dunal Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Zamościu.
Prowadząca konferencję p. Monika Żur Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, krótko zaprezentowała historię podejmowanych dotychczas przedsięwzięć i zapowiedziała kolejne spotkania w powiecie biłgorajskim i hrubieszowskim.
Blisko 120 doradców zawodowych z zainteresowaniem wysłuchało prelekcji wygłoszonych przez: p. Agatę Jonasz Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie prezentującą przykłady dobrych praktyk w zakresie wykorzystania funduszy unijnych, p. Alicję Ciorgoń przedstawiającą możliwości pozyskiwania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, p. Annę Kułaj mówiącą o  spójności ofert szkolnictwa branżowego z aktualnymi i przyszłymi potrzebami rynku pracy i p. Barbarę Krawczyk st. wizytatora KO w Lublinie Delegatura w Zamościu, zwracającą uwagę na wyjątkową rolę szkolnych doradców zawodowych w projektowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów.
Na zakończenie spotkania dyrektorzy szkół ponadpodstawowych odebrali z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty dyplomy uznania za zaangażowanie w podejmowanie działań na rzecz podnoszenia prestiżu i jakości szkolnictwa zawodowego.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-11-18 11:30:40
Data publikacji: 2019-11-18 11:31:03
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 2495