Obchody Dnia Edukacji Narodowej - Zamość

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 października 2019

W dniu 9 października 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, obejmujące swym zasięgiem obszar działania Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie (powiat biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski, m. Zamość). Organizatorami uroczystości, podczas której wręczone zostały odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Tomaszowskiego byli: Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty i Henryk Karwan Starosta Tomaszowski.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością parlamentarzyści - p. Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP VIII kadencji, członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, p. Jarosław Sachajko Poseł na Sejm RP VIII kadencji oraz Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, który odczytał adresowany do uczestników wydarzenia list Wicepremiera Jacka Sasina. W uroczystości wzięli też udział samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, dyrektorzy szkół i nagrodzeni nauczyciele.
Prowadząca spotkanie p. Monika Żur Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie zauważyła w swoim wystąpieniu, iż termin wydarzenia - 9 października 2019 r. nie jest przypadkowy – wypada bowiem niejako pośrodku pomiędzy Światowym Dniem Nauczyciela, obchodzonym corocznie w dniu 5 października i Dniem Edukacji Narodowej, który oficjalnie świętowany jest w dniu 14 października.
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczono 34 nauczycieli; Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymało 22 nauczycieli. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania na wniosek Lubelskiego Kuratora Oświaty, Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczono 20 nauczycieli. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrody otrzymało 5 nauczycieli. Lubelski Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk nagrodziła w bieżącym roku 18 wyróżniających się w pracy nauczycieli. Starosta Tomaszowski wyróżnił nagrodami 13 najbardziej zaangażowanych w pracę dydaktyczną i wychowawczą nauczycieli (w tym pełniących funkcję dyrektorów szkół).
Szczególnym momentem  uroczystości było wręczenie przez p. Teresę Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty i p. Tomasza Zielińskiego posła na Sejm RP listów gratulacyjnych nauczycielom, którzy decyzją Ministra Edukacji Narodowej, na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty, otrzymali tytuł honorowy Profesora Oświaty. W piątek, 11 października br., w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów swoje honorowe tytuły odbiorą: p. Małgorzata Czuj – nauczyciel plastyki i techniki w Szkole Podstawowej w Łabuniach oraz p. Jacek Szuty – nauczyciel matematyki w Technikum Drzewnym i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.
Podniosłą ceremonię wręczenia odznaczeń i nagród poprzedziła niezwykła część artystyczna zaprezentowana przez młodzież  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, która do poruszających recytacji i perfekcyjnie wykonanych utworów muzycznych, dołączyła życzenia i kwiaty dla wszystkich pracowników oświaty.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-10-10 12:49:08
Data publikacji: 2019-10-10 12:49:43
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 4660

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2019-10-10 14:15:03Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja