„Zawodowy strzał w 10!” z udziałem Ministra Edukacji Narodowej.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 września 2019

W dniu 20 września 2019 roku w Tomaszowie Lubelskim odbyła się czwarta edycja przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Honorowym gościem wydarzeń był Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski, który odpowiedział na zaproszenie organizatorów imprezy - Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Tomaszowskiego.
Celem organizowanego cyklicznie przedsięwzięcia jest wzmacnianie prestiżu szkolnictwa branżowego, pomoc absolwentom szkół podstawowych w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz podnoszenie świadomości dorosłych na temat ich roli w procesie planowania kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów.
Podczas kilkugodzinnego pobytu w Tomaszowie Lubelskim minister Dariusz Piontkowski wziął udział w konferencji adresowanej do rodziców, szkolnych doradców zawodowych, dyrektorów szkół, pracodawców, przedstawicieli samorządu lokalnego, spotkał się z uczniami tomaszowskich szkół ponadpodstawowych prezentującymi zawody, w których się kształcą, rozmawiał z uczniami najstarszych klas szkół podstawowych stojącymi przed wyborem szkoły.
Ważnym punktem wizyty była obecność Ministra Edukacji Narodowej na terenie zakładu RST „Roztocze” wspierającego Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim w realizacji kształcenia zawodowego. Pan minister, w towarzystwie innych gości, wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów i nagród pracodawcy, obserwował uczniów klas patronackich podczas praktycznej nauki zawodu, zwiedził nowoczesne hale zakładu produkcyjnego.
Uczestnictwo w wydarzeniach poświęconych promocji szkolnictwa branżowego, poprzedził akcent patriotyczny - w związku z obchodami 80. rocznicy bitew pod Tomaszowem Lubelskim minister Dariusz Piontkowski wraz z p. Teresą Misiuk Lubelskim Kuratorem Oświaty, złożyli wieniec na Cmentarzu Wojennym  przy pomniku gen. Tadeusza Piskora.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-09-23 09:48:01
Data publikacji: 2019-09-23 10:20:26
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 2938