"Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
09 września 2019

Program ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych (liceów, techników oraz szkół zawodowych), a także ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli na terenie całego kraju.
Program w roku szkolnym 2019/2020 realizowany jest w okresie od 26 sierpnia 2019 r. do 31 sierpnia 2020 roku. Udział w Programie jest bezpłatny.

Uczestnicy Programu mają zapewnione specjalistyczne szkolenia kadry pedagogicznej w ramach doskonalenia zawodowego, jak również otrzymają materiały edukacyjne służące wprowadzeniu nowych treści podczas zajęć z uczniami. W celu zwiększenia świadomości ochrony danych osobowych w środowisku oświatowym, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej przygotował również publikację "Ochrona danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych. Poradnik RODO". Poradnik zawiera wskazówki na temat zasad przetwarzania i ochrony danych osobowych w szkołach, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poradnik dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych pod adresem: uodo.gov.pl/pl/p/poradniki.

Szczegółowe informacje na temat Programu "Twoje dane - Twoja sprawa" na stronie: uodo.gov.pl/p/tdts.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-09-09 12:01:19
Data publikacji: 2019-09-09 12:02:34
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Guzowska Anna
Liczba odwiedzin: 1846