II edycja Projektu "Akademia Młodego Przyrodnika"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
04 września 2019

Nabór ma na celu wyłonienie 210 (14 grup po 15 osób) uczniów w wieku 11-16 lat pobierających naukę w klasach V lub VI szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego i zamieszkałych na tym terenie. Celem Projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczestników i umiejętności uniwersalnych takich jak: umiejętności matematyczno-przyrodnicze, umiejętność uczenia się, umiejętność pracy w grupie, kreatywność i innowacyjność.
Projekt „Akademia Młodego Przyrodnika” w ramach bloku geoeksplorator zakłada trzydniowy cykl zajęć (zajęcia na UMCS w Lublinie oraz zajęcia wyjazdowe w terenie) zorganizowanych w formie 7 różnych bloków tematycznych z zakresu geografii oraz nauk o ziemi. Wszystkie zajęcia, których dotyczy nabór odbywały się będą w ciągu roku szkolnego 2019/2020 (od października 2019 roku do czerwca 2020 roku).
Pierwsza edycja Projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem i spotkała z licznymi wyrazami zadowolenia Szkół i Uczniów, które wzięły w nim udział. W ramach Projektu zapewniamy: ciekawe i rozwijające zajęcia przeprowadzone przez kadrę pracowników UMCS, materiały niezbędne do realizacji zajęć, wyżywienie w trakcie zajęć, zakwaterowanie i dojazd w trakcie zajęć wyjazdowych (terenowych) a także dojazd na zajęcia stacjonarne (realizowane w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS) uczniom zamieszkałym poza Lublinem.
Udział w Projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia uczniów do udziału w Projekcie dokonują Szkoły. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące Projektu znajdą Państwo w Regulaminie Rekrutacji i Udziału w Projekcie zamieszczonym na stronie : www.umcs.pl/pl/mlody-przyrodnik.htm (zakładka „do pobrania”).
Rekrutacja trwa do 16 września 2019 roku (godz. 15:00). Dokumenty rekrutacyjne (aktualne wzory), tj.: formularz zgłoszeniowy Szkoły oraz formularze zgłoszeniowe Uczniów) należy złożyć do Biura Projektu (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Dom Studencki „Ikar”, ul. Czwartaków 15, pok. 3, 20-045 Lublin). Zapraszamy!
W drugiej edycji Projektu nie mogą brać udziału Uczestnicy i Uczestniczki pierwszej edycji Projektu (niezależnie od bloku, w którym brali udział w ramach pierwszej edycji).

Załączniki:

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-09-04 14:10:46
Data publikacji: 2019-09-04 14:11:08
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Guzowska Anna
Liczba odwiedzin: 4072