Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

Zakończenie zajęć dydaktycznych w szkołach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 czerwca 2019

 

19 czerwca 2019 roku w szkołach kończą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Dla blisko 5 mln uczniów i słuchaczy, w tym ok. 400 tys. z województwa lubelskiego, rozpoczną się wakacje. W przeddzień rozdania świadectw promocyjnych oraz świadectw ukończenia szkoły Teresa Misiuk, Lubelski i Kurator Oświaty, podsumowała mijający rok szkolny na konferencji prasowej. W spotkaniu uczestniczyli również p. Radosław Brzózka reprezentujący Zarząd Powiatu Świdnickiego oraz p. Katarzyna Nowosad, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie. Na konferencji omówiono m. in. przebieg oraz wyniki egzaminów gimnazjalnych i egzaminów ósmoklasisty, organizację matur, system doradztwa zawodowego, budowę sieci doradztwa metodycznego. Zwrócono również uwagę na działania w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego oraz trwającą rekrutację do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w naszym województwie.
Pani Kurator złożyła również życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom szkół i pracownikom oświaty życząc udanych i bezpiecznych wakacji.
Informacje statystyczne dotyczące mijającego roku szkolnego w naszym województwie oraz podsumowanie roku przygotowane przez MEN – w załącznikach poniżej.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-06-18 15:06:55
Data publikacji: 2019-06-18 15:12:00
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 718

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2019-06-19 09:20:24Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja