Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 czerwca 2019

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Uczniowie i Rodzice
szkół i placówek oświatowych
województwa lubelskiego


Kończą się zajęcia dydaktyczne roku szkolnego 2018/ 2019. Jest to szczególne radosny moment w życiu każdej szkoły, kiedy ceremonia rozdania uczniom świadectw staje się rodzajem podsumowania edukacyjnych planów, wydawałoby się, że tak niedawno kreślonych. I choć dla ucznia i rodzica szczególnie ważne jest tylko jedno świadectwo, dla dyrektorów i nauczycieli dopiero suma ich wszystkich pozwala ocenić, czy mijający rok spełnił pokładane w nim oczekiwania. Wierzę, że w ogromnej większości będziecie Państwo cieszyć się osiągnięciami wszystkich swoich uczniów - tych, których uzdolnienia z sukcesami wspieraliście i tych, których promocja wymagała więcej wspólnego wysiłku.

Wielu z Państwa będzie gratulować zakończenia ważnego etapu absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów, którzy kilka dni temu odebrali wyniki egzaminu kluczowego dla wyboru dalszej drogi kształcenia. Ich promocja i zdobyte kompetencje to również Państwa sukces oraz kapitał, z którego będą korzystać przez lata dalszej edukacji. Serdecznie dziękuję wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Katechetom, Pedagogom i Wolontariuszom, dzięki którym nasi uczniowie mogli do tych egzaminów przystąpić i cieszyć się z ukończenia szkoły; dziękuję im za odpowiedzialne wypełnienie swoich zadań, za wielkie wsparcie udzielone tym placówkom, w których były trudności ze skompletowaniem zespołów nadzorujących. Wszystkim Państwu życzę, aby czas letniego urlopu obfitował w radość oddawania się ulubionym zajęciom, dał wytchnienie i pozwolił z dystansu spojrzeć na wszystkie trudności, które przyniósł mijający rok szkolny.

Nauczycielom i Wychowawcom kończącym pracę w zawodzie składam najserdeczniejsze podziękowania za wieloletni wysiłek; ufam, że czas realizacji nauczycielskiego powołania był dla Państwa powodem do radości, źródłem wielu inspiracji i wyłącznie dobrych wspomnień. Dziękuję wszystkim Dyrektorom, którzy kończą już swoją kadencję; wierzę, że doświadczenia w zarządzaniu, konieczna na tym stanowisku umiejętność współpracy, budowania relacji i dokonywania ważnych wyborów pozwolą Państwu odnosić sukcesy i spełniać się w realizowaniu innych odpowiedzialnych zadań.

Drodzy Uczniowie,
Wasza przyszłość zależy w dużej mierze od tego, czy dobrze wykorzystacie szanse, które daje szkoła; patrząc na Wasze dokonania wiem, że większość z Was to rozumie i skutecznie realizuje. Wasze osiągnięcia i zaangażowanie, które wiele razy miałam okazję podziwiać, są dla nas, Nauczycieli, źródłem satysfakcji i sensem pedagogicznego wysiłku.

Przed Wami dwa miesiące wypoczynku - niech będzie to czas pełen nowych i dobrych doświadczeń. Życzę, aby upragnione wakacje były udane, pogodne i bogate w wydarzenia, ale również bezpieczne. Korzystajcie zatem z licznych atrakcji, zwłaszcza nad wodą, z rozwagą i wyobraźnią. Wypoczywajcie aktywnie, cieszcie się z możliwości odkrywania nowych miejsc oraz spędzania czasu z bliskimi i przyjaciółmi.

Niech wakacje roku 2019 będą dla wszystkich pod każdym względem udane.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Lubelski Kurator Oświaty

Teresa Misiuk

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-06-18 11:31:56
Data publikacji: 2019-06-18 11:32:56
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 874