Aktualności

Konferencja "Prawo dziecka do popełniania błędów"

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Rodzice, Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
Studenci wyższych uczelni województwa lubelskiego

W 2012 roku mija 70 lat od śmierci Janusza Korczaka i 100 lat od założenia Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, ogłosił rok 2012 „Rokiem Janusza Korczaka”. W ramach obchodów tego roku zaplanowano wiele inicjatyw związanych z promowaniem idei Janusza Korczaka. Jedną z nich jest konferencja „Prawo dziecka do popełniania błędów, która jest kontynuacją cyklu konferencji naukowych realizowanych w Polsce pod wspólnym tytułem „Nie ma dzieci, są ludzie”.

Rzecznik Praw Dziecka oraz Lubelski Kurator Oświaty serdecznie zapraszają do udziału w konferencji w szczególności młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod opieką nauczycieli z terenu województwa lubelskiego. Konferencja odbędzie się w dniu 22 maja 2012 r. w godz. 10.00-14.30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przy ul. Bursaki 12 (Aula 018).

Ze względu na wagę i istotę poruszanych problemów liczymy na zainteresowanie konferencją nauczycieli, uczniów, rodziców oraz studentów. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenia z wykorzystaniem załączonego formularza w terminie do dnia 21 maja 2012 r.

Serdecznie zapraszam
Lubelski Kurator Oświaty
Krzysztof BabiszZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA:
Zaproszenie_Lublin.pdf


Materiał zamieszczony przez: Kasprzak Jolanta, 2012-05-21, 13:40